Nejdřív si dal jointa, pak usedl za volant a vyrazil i s rodinou na cesty

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

ROKYCANSKO – Nezodpovědného chování se včera před polednem dopustil třicetiletý řidič osobního auta tovární značky Volkswagen Golf. Ten se nejdříve řádně nadopoval marihuanou a pak se i s partnerkou a dcerou vydali na cesty.

V Mirošově je však zastavila policejní hlídka a při kontrole muže vyzvala k provedení dechové zkoušky na alkohol. Ta dopadla negativně, ovšem následný test na drogy ukázal pozitivní výsledek na látku canabis. „S ohledem na pozitivní výsledek se řidič podrobil lékařskému vyšetření. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Řidič, partnerka a jejich dcera, které společně ve vozidle cestovali, tak museli pokračovat po svých,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po šesté hodině odpoledne stejná hlídka v obci Osek zastavila řidiče v osobním autě Opel Astra. Šestatřicetiletý muž se během kontroly podrobil dechové zkoušce a testu na drogy. „U tohoto řidiče byl výsledek testu na drogy také pozitivní, a to na látky canabis a kokain. Řidiči, který se odmítl jakkoliv vyjádřit, policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Oba popsané případy evidují policisté Obvodního oddělní Hrádek,“ dodala policejní mluvčí.