O víkendu přistihli policisté v kraji 60 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Policejní kontroly na krajských silnicích přinesly alarmující výsledky. Od pátku do neděle odhalily hlídky 60 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog. „Jedná se o dvojnásobný počet podnapilých řidičů oproti uplynulým víkendům spojeným s pátkem, kdy se počet pohyboval běžně kolem třiceti,“ zdůraznila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Páteční kontroly probíhaly v rámci celorepublikové akce zaměřené na alkohol a další návykové látky za volantem. „Policisté od čtyř hodin rána do půlnoci zkontrolovali v našem kraji 3 048 vozidel a zjistili 116 dopravních přestupků. Kromě 21 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, dalších 25 řidičů překročilo rychlost jízdy. Celkem 18 řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem a dalších 6 řidičů řešili policisté kvůli nevyhovujícímu technickému stavu,“ vyjmenovala Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V sobotu a v neděli pokračovaly standardních silniční kontroly napříč celým regionem. „Mezi šedesáti zastavenými řidiči bylo 40 řidičů, kteří nadýchali do jednoho promile, 3 řidiči měli v dechu více než jedno promile, dále 11 podnapilých cyklistů a 6 řidičů pod vlivem drog. Nejvíce řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu, celkem 22, přistihli policisté na Zlínsku, nejméně pak na Uherskohradišťsku, a to 4 řidiče,“ sdělila mluvčí.

Policie upozorňuje, že podobné kontroly budou probíhat i nadále. Častěji se s nimi řidiči mohou setkat také se začátkem prázdnin.