Pacienty zlínské nemocnice začaly vozit čtyři nové sanitky

Foto: archiv KNTB

ZLÍN – Vozový park Baťovy nemocnice rozšířily čtyři nové převozové sanitky. Jedná se o vozy typu Volkswagen Transporter, speciálně upravené zdravotníkům na míru. Uvedl to mluvčí nemocnice Zdeněk Dvořák.

Sanitky mají řadu předností, které usnadňují převoz pacientů i práci posádky. Vybaveny jsou například polohovatelnými lehátky, posuvnými sedačkami a rampami pro jejich výjezd a nájezd a různým zdravotnickým vybavením. „Mají také klimatizaci, a to jak v kabině pro řidiče, tak v prostorách pro pacienty,“ vyzdvihl Leoš Růžička, vedoucí Oddělení dopravy ve zlínské nemocnici.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pořízení vozů vyšlo přibližně na 5,1 milionu korun. „Nové sanitky nahradí ty, které nemocnice pořídila před dvaceti lety a které už dosluhují,“ sdělil předseda představenstva Baťovy nemocnice Michal Filip.

Zlínská nemocnice má k dispozici celkem 22 sanitek. Všechny jsou značně vytížené, jen v minulém roce najely dohromady 680 tisíc kilometrů, což je asi o 15 tisíc více než o rok předtím. „Sanitku vyřazujeme z provozu, když má najeto kolem šesti set tisíc kilometrů. Může to být později ale i dříve, záleží vždy na technickém stavu konkrétního vozidla,“ upřesnil Leoš Růžička.

Foto: archiv KNTB