Pomáhají druhým, hejtman ocenil jejich přístup i nasazení

OLOMOUCKÝ KRAJ – Pomáhat druhým dnes není samozřejmé. Velkého potlesku a vyznamenání z rukou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka se dostalo Vlastimilu Mráčkovi a Mojmírovi Janků.  Oba působí v sociálních službách, první jako dobrovolník, druhý jako dlouholetý profesionál.

„Ocenění uděluje kraj už od roku 2005. Pokračovat v tom bude i v příštích letech, protože lidí, kteří si uznání a poděkování zaslouží, je v našem regionu stále dost,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vlastimil Mráček nezištně pomáhá v domovech pro seniory a ve zdravotnických zařízeních, kde provádí masáže a rozcvičování. V současné době působí ve spolku Pomocná ruka v Prostějově.

Mojmír Janků uvedl do činnosti Poradenská centra pro osoby se sluchovým postižením v rámci Olomouckého kraje. V letošním roce završuje 45 let své záslužné činnosti pro osoby se zdravotním postižením.

„Z rozpočtu Olomouckého kraje jdou ročně do sociálních služeb desítky miliónů korun. Oba dnes ocenění pánové do nich ale investovali mnohem více, svůj čas, energii a hlavně srdce,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Ivo Slavotínek.