Senior v Ostravě oznámil přepadení, pak skončil s infarktem v nemocnici

Ilustrační foto

OSTRAVA – V péči lékařů skončil 76letý muž z Ostravy Michálkovic poté, co si tísňovým tlačítkem upozorňujícím na ohrožení cizí osobou, přivolal pomoc strážníků ke svému rodinnému domu.

Případ se stal v sobotu 19. června krátce před druhou hodinou ranní. Tehdy se na policejní Senior lince rozblikalo hlášení, že důchodce z Michálkovic je ohrožen podezřelou osobou. Výjezd strážníků se ale po jejich příjezdu na místo změnil v boj o život muže, který si pomoc naštěstí zvládl přivolat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nejbližší hlídka hned vyjela prověřit aktivaci tísňového tlačítka. Po příjezdu na místo našli před garáží rodinného domu 76letého seniora, který nebyl schopen s hlídkou komunikovat, pouze svou rukou ukazoval na svůj hrudník,“ popisuje dramatický zvrat událostí mluvčí Městské policie Ostrava, Jindřich Machů.

Strážníci okamžitě pochopili, že v okolí domu se nenachází podezřelá osoba, ale že důvodem aktivace Senior linky byl zdravotní stav muže. Ten se začal náhle zhoršovat. „Po krátké chvíli u seniora došlo k zástavě srdce,“ dodává Machů.

Strážníci ihned zahájili ve 2 hodiny a 11 minut nepřímou masáž srdce. V té úspěšně pokračovali spolu se zdravotníky, které přivolali. Muž se selháním srdeční činnosti byl poté převezen do Městské nemocnice v Ostravě.

Tento případ, kdy se senioři v Ostravě dostávají do nesnází, není za poslední týden vůbec ojedinělý. Například ve čtvrtek 17. června krátce před půlnocí, vyjížděli strážníci otevřít jeden byt v Moravské Ostravě, kde 69letá paní zůstala uvězněná ležet na zemi poté, co se na ni převrhl botník.

Během stejné noci pak městská policie vyjížděla za seniory ještě dvakrát. Ve Slezské Ostravě před druhou hodinou ranní strážníci pomohli 86leté ženě, která upadla z postele na zem a nemohla sama vstát.

Další výjezd absolvovali před třetí hodinou ráno do Ostravy-Výškovic, kde 74letý senior upadl na toaletě a strážníci mu museli pomoci zpět do invalidního vozíku.

Dále na našem webu

Náklaďák projel zatáčku s koly nahoře a hlína šla k zemi dříve, než měla