U zkoušky z dospělosti prospěli, absolventi vstupují do života

Maturanti z GJW, foto: facebook

PROSTĚJOV – Jedna životní etapa končí, druhá začíná. Maturitní zkoušky jsou na většině středních škol minulostí a ani epidemie nic nezměnila na tom, že školní lavice navždy opouští s maturitním vysvědčením v kapse stovky nadějných absolventů. Slavnostní zakončení se událo na gymnáziu Jiřího Wolkera, zdravotní škole i škole podnikání a obchodu v Prostějově.

Na nejstarším prostějovském gymplu proběhlo předávání vysvědčení netradičně bez přítomnosti rodičů a hostů. Ze slavnostního ceremoniálu byl nicméně pořízen videozáznam a vznikla i sada fotografií, aby o jedinečnou atmosféru v reprezentativních prostorech auly přátelé a rodinní příslušníci letošních maturantů nepřišli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Předání vysvědčení studentů „zdravky“ proběhlo v obřadní síni prostějovské radnice. Hlavní projev patřil řediteli školy Martinu Mokrošovi, který přirovnal studijní období tohoto ročníku přirovnal k hokejovému utkání, kdy v první třetině se všichni seznamovali s ledem, v té druhé byli pod tvrdým tlakem soupeře v podobě Covidu. V té třetí vstali jako Fénix z popela a nasypali soupeři několik gólů v podobě pomoci v nemocnici a jiných sociálních zařízeních a zvítězili! Připomněl však, že ne vždy se podaří v životě zvítězit a měli by na to být absolventi připraveni, zároveň ale dodal, že kdykoliv se na něj a na jeho kolegy mohou obrátit, jako na své bývalé trenéry.

Střední škola podnikání a obchodu vypouštěla do života své absolventy symbolicky oděny v talárech. Ze 43 úspěšných studentů odmaturovalo 22 s vyznamenáním.

Budoucí zdravotní sestřičky
Škola podnikání a obchodu