Ulička v centru Kroměříže je zavřená, propadla se v ní kanalizace

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Havárie kanalizace uzavřela Lennonovu uličku v centru Kroměříže. Propadla se tu část dlažby v místě, kde se objevila dutina v kanalizaci. „Oprava potrvá nejpozději do konce příštího týdne,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Lennonova ulička byla oficiálně pojmenována v roce 1993, nese jméno zpěváka slavné skupiny Beatles Johna Lennona. V současnosti je jedinou upomínkou na někdejší středověký vzhled městských čtvrtí. Pochází snad ze 13. století. Spojovala původně náměstí se severovýchodním opevněním. Ve středověku mohla sloužit i jako protipožární ulička, díky které se požár mezi domy rychle nešířil.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město v roce 2017 opravovalo dlažbu v uličce. Při rekonstrukci se podařilo odkrýt několik staletí starou dlažbu, která pokrývá asi dvě třetiny uličky a pouze na zbylou část tak dělníci doplnili novou.