Video: Předjíždění v zákazu se řidiči BMW nevyplatilo, jeho jízda skončila nárazem do skály

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Na nehodu, která se stala krátce před půl desátou večerní v obci Suchovršice určitě dlouhou nezapomene 31letý řidič. Nebezpečná jízda s nedodržováním silničních pravidel mu může vynést pokutu 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

Jak nyní potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k nehodě došlo uplynulou sobotu. Z obdrženého kamerového záznamu bylo hned jasné, jak k bouračce došlo. Jednatřicetiletý šofér předjížděl před sebou jedoucí osobní auto Honda a to v místě, kde je zákaz předjíždění, společně s vodorovnou plnou čárou. „Řidič neměl dostatečný rozhled a současně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla. Při projíždění prudké pravotočivé zatáčky dostal smyk, vyjel mimo komunikaci, kde auto po přetočení o 180 stupňů narazilo pravou zadní částí do skály,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

BMW se s vozidlem Honda nestřetlo a také bylo velkým štěstím, že se nikdo nezranil. Řidič BMW podstoupil na místě dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. Policisté odhadli na jeho autě škodu zhruba 80 tisíc korun. Po prošetření celé události, bude nehoda předána k dořešení správnímu orgánu.