VIDEO: V Brně byl dopaden muž, který se pokusil vloupat do budovy

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci městské policie zasahovali v sobotu ráno v Mozartově ulici, kde se do budovy pokoušel vloupat třiadvacetiletý muž. Ten je nyní v rukou republikové policie.

V ranních hodinách si chodec všiml střepů a rozbitých vchodových dveří na objektu v Mozartově ulici. Nabyl proto dojmu, že se dovnitř někdo vloupal a svou domněnku sdělil na lince 156. Také dodal, že si všiml v blízkosti vstupních dveří postavy. Na místo dorazili strážníci pořádkové jednotky, kteří začali budovu krok po kroku se zbraní v ruce prozkoumávat. „V jedné z chodeb dopadli lupiče a pod hrozbou namířené zbraně ho spoutali. Přivolaná republiková policie si ho převzala jako podezřelého z trestného činu,“ upřesňuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Strážníci se poté ještě ujistili, že se vevnitř už nikdo nenachází. Podle předběžného odhadu se škoda vyšplhá na několik desítek tisíc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.