Víme, proč popraskala dálnice u Olomouce. Uzavřený úsek komplikuje dopravu na Olomoucku a Přerovsku

OLOMOUC – Červnová vedra zaskočila především naše dálnice. Byly to nejspíš právě vysoké teploty, které v sobotu způsobily zvlnění a popraskání dálnice D 35 u Olomouce. Na místě havarovalo pět aut a deset lidí se při řetězové nehodě lehce zranilo.

O problematické situaci na dálnici D 35 jsme vás informovali v tomto článku. Podle šéfa Ředitelství silnic a dálnic Radka Mátla je základním problémem na D 35 kvalita cementobetonového krytu a jeho stáří. „V souvislosti s velkou vlhkostí a prudkým oteplením dochází k objemovým změnám a tlaku desek na sebe a posléze k jejich zvednutí a rozpadu,“ vysvětlil Mátl pro Lidovky.cz. „Bohužel tento případ není první a asi ne úplně poslední. Jedná se ale o ojedinělou situaci a souběh všech okolností,“ dodal. Povrch na dálnici D 35 u Olomouce je přitom 22 let starý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Dálnice byla v sobotu odpoledne na problematickém úseku uzavřena v obou směrech. Ředitelství silnic a dálnic včera začalo s opravou poničeného úseku. Počítá se však s tím, že úplná uzavírka potrvá minimálně 4 dny.

Uzavření úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem komplikuje dopravu na celém Olomoucku a Přerovsku. V automobily zahlceném Přerově nabírala včera velké zpoždění i městská hromadná doprava. „Řidiči by měli počítat s delším časovým dojezdem z důvodu silného provozu na objízdné trase po komunikaci II/437 přes obce Přáslavice, Kocourovec a Daskabát,“ uvedl včera policejní mluvčí Libor Hejtman.