Vojáci se vrátili na cvičiště, podívejte se!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Vojáci se vrací na cvičiště, a to jak profíci, tak záložáci. Na Libavé se sešli nejen ostřílení průzkumníci z posádky Prostějov, ale nově i příslušníci čety elektronického útoku aktivních záloh.

„Naplnilo se tak dlouhodobé úsilí skupiny, jež směřovalo k pokračujícímu aktivnímu náboru nových příslušníků Aktivní zálohy pluku,“ sdělil náčelník skupiny kapitán Josef Slípek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi nováčky aktivních záloh z řad civilní veřejnosti jsou zkušení odborníci z různých oborů, především se jedná o specialisty v oblasti IT s elektrotechnickým vzděláním, kteří mají zájem osvojit si vojenské technologie elektronického boje a přispět k posílení obranyschopnosti Česka. Doplňují je bývalí vojáci z povolání, pro které jde o příležitost neztratit kontakt se specifickou odborností a s bývalými kolegy.

Výcvik aktivních záloh měl za cíl naučit, či zdokonalit schopnosti vojáků ve vševojskové i odborné přípravy. Efektem výcviku záložníků bylo zdokonalit vojáky ve střelbě z ručních zbraní, v bojových drilech a patrolování. „Jednotky byly postupně zasazeny do prostoru, následoval několik kilometrů dlouhý přesun, poté vojáci přenocovali v lese a ráno následovala léčka na vozidlo. Celou dobu výcviku mě příslušníci záloh nepřestávali překvapovat svým odhodláním, motivací a zápalem. Odvedli pořádný kus práce a za to jim patří velký dík,“ komentoval cvičení velitel, Jiří Groll.