Chtěl si udělat labužnické hody? Bezdomovec kradl v klatovském Kauflandu

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

KLATOVY – Svodům pokušení neodolal dvacetiletý bezdomovec v Klatovech. Ten si asi chtěl udělat labužnické hody, a tak se vypravil do obchodního domu v Šumavské ulici, kde si vybíral jedno zboží za druhým. Místo do nákupního vozíku ho však házel přímo do baťohu.

Kromě půl kilogramu anglické slaniny, čtvrt kila kuřecí debrecínky, kuřecí šunky a pikantní pomazánky a salátu a lá krab si tam rychle strčil i pět kusů pleťových krémů různých značek a jeden čisticí pleťový gel. Se zbožím  v baťohu pak prošel suverénně pokladní zónou bez zaplacení. Jeho husarský kousek mu však nevyšel, protože byl vzápětí zadržen bdělou ostrahou obchodu, která ihned přivolala policii. Ta z dostupných evidencí zjistila, že muž se tohoto protiprávního jednání nedopustil poprvé. „Okresním soudem v Klatovech byl muž pro obdobný trestný čin již odsouzen v března 2021. Klatovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Za to, že kradl opakovaně, pachateli nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.