Co si zkusíte na výstavě plastikových modelů?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Skládají vaše děti plastikové modely různých druhů? Potřebují s něčím poradit, něco si zkusit? Vezměte je na výstavu Tanky, lodě, letadla na kartách a v modelech, kde nejen uvidí práci modelářských klubů, ale v rámci doprovodných workshopů se naučí i správné postupy. Tato výstava představuje zároveň i volbu pro ty z vás, kteří hledáte způsob, jak v této přetechnizované době mohou vaše děti trávit volný čas.

Výstava představuje karetní hry nejen jako zdroj zábavy, ale také jako jeden z pramenů poznání historie vývoje a rozvoje průmyslu, techniky a pokroku lidstva. Vybraná technika z vyobrazení na kartách je znázorněna formou plastikových modelů, které kromě poznání historie jednotlivých typů a technických parametrů rozvíjí u zájemců při samotné stavbě i manuální zručnost. Jeden z doprovodných workshopů je věnován základům práce při stavbě plastikového modelu. Dozvíte se, jak správně vybrat stavebnici i jak správně postupovat při čištění jednotlivých dílů, lepení, či tmelení. Druhý je zaměřen na výrobu modelových stromků do krajinek. S pomocí cívek vázacího drátu si děti pod vedením modeláře vymodelují kostry stromků a dřevěných konických kulatin.

V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích se v rámci výstavy Tanky, lodě, letadla na kartách a v modelech seznámíte 10. července se základy práce při stavbě plastikového modelu a 21. srpna budete vyrábět listnáč a jehličnan do krajinky. Workshopy začínají vždy v 9.30 hodin, výstava je přístupná do 5. září.