Dolní Bojanovice se vypořádávají s následky povodně po bouřce

zdroj: Obecní úřad Dolní Bojanovice

HODONÍN – V pondělí udeřily bouřky v kraji nejsilněji na Hodonínsku. Nejhůře asi dopadla obec Dolní Bojanovice, kde proběhla nevídaná povodeň, která vytopila skoro celou obec. Co nezničila voda, dokončily kroupy jako golfové míčky. Také elektřina v obci vypadla kvůli rozsáhlému poškození distribuční soustavy.

V noci v obci zasahovali a někde ještě zasahují dobrovolní i profesionální hasiči z celého okolí. V jeden moment bylo v obci kolem dvaceti operujících jednotek převážně čerpajících vodu ze sklepů a domů. V úterý se s likvidací škod pokračovalo. Za denního světla bylo vidět škody zřetelněji. Od rána se však zapojilo společně se zdejším sborem dobrovolných hasičů několik dalších jednotek z okolí a společně s dobrovolníky pomáhali odklízet škody. Na pomoc s odklízením a čištěním postižených domů přišli místní i lidi z jiných obcí. „Přesto, že se někde ještě bojuje a zdaleka není hotovo, díky všem těmto lidem jsme z nejhoršího venku. Děkujeme. Škody se zatím odhadují v desítkách milionů na obecním majetku a ve stovkách milionů celkově,“ uvedli zástupci obce na sociální síti. (Foto: Jan Šimek a Michael Purmenský)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.