Dvacet dětí a dvě dospělé ženy se otrávily jídlem ve škole v přírodě

foto: Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby nahlásil krátce před půl jednou v noci volající, že větší počet dětí a dva dospělí trpí náhlou nevolností a zvracením. Na místo do jednoho z hradeckých kempů se dnes v noci vydaly dvě záchranářské posádky.

Jak dnes sdělil tiskový mluvčí záchranářů Ivo Novák, záchranáři se po ohlášení této situace připravovali na vyhlášení mimořádné události. „Po příjezdu na místo události provedli zdravotníci rychlé orientační třídění. Prvořadým cílem bylo určit počet postižených a závažnost jejich zdravotního stavu,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Záchranáři zjistili, že nevolnosti byly pravděpodobně způsobeny stravou a týkaly se dvaceti dětí a dvou dospělých. Po vyhodnocení situace, dle potřebných informací, záchranáři nakonec naštěstí nemuseli přistoupit k vyhlášení mimořádné události. „Po poskytnutí potřebné péče a zhodnocení příznaků bylo nakonec rozhodnuto o transportu celkem pěti osob k dalšímu vyšetření a případné hospitalizaci,“ dodává mluvčí. Do nemocnice putovaly tři děti ve věku šesti a sedmi let a dvě ženy ve věku 29 a 47 let. Zdravotní stav ostatních nevyžadoval nemocniční péči a tak zbytek skupiny mohl zůstat na místě. O celé události byla informována Krajská hygienická stanice.