Jak vybrat tenisky?

Vans tenisky

Tenisky jsou módním světovým fenoménem, který nosí ženy i muži všech věkových kategorií. Při velkém množství modelů a barevných provedení se občas můžeme dostávat do rozhodovacích paralýz, protože nevíme, jaké tenisky zvolit, aby byly splňovaly všechno, co zrovna potřebujeme. Někdo totiž potřebuje tenisky na běhání, někdo elegantnější siluety do práce či do školy a někdo zase cool tenisky k dobrým outfitům třeba na letní párty. Proto jsme sepsali průvodce, jak se v teniskách vyznat a jak vybrat ty správné.

Materiál a barva hraje prim

Při výběru těch nejlepších tenisek hrají materiál a barva velmi důležitou roli. Je dobré si říct, kam v teniskám budeš vyrážet nejčastěji. Do přírody se ti totiž budou hodit spíše boty ze speciálních, voděodolných materiálů s protiskluzovou podrážkou v tmavších barvách, dále je si také přiznat pravdu v tom, jak velkou péči budeš teniskám věnovat. Pokud kašleš na čistotu a čisté boty jsou ti ukradené, doporučujeme zvolit spíše koženkové nebo kožené tenisky v tmavších odstínech, kterým špína nevadí tolik jako právě světlým teniskám s plátěným svrškem. Navíc jsou snadněji omyvatelné, když opravdu přijde na nejhorší.

Nízké či vysoké – to je oč tu běží.

Ano, je to tak. Otázka života a smrti je ta, jestli preferuješ nízké, nebo vysoké tenisky. Historické kořeny vysokých tenisek najdeš především ve sportu jako je basketball nebo skateboarding, kde je důležité mít zpevněné kotníky, ale také pořádnou oporu. Nicméně pokud zrovna nekraluješ sportovním hřištím, vysoké tenisky se ti budou hodit do chladnějších a upršených dnů, kdy tě zahřejí i poskytnout příjemný komfort. Narozdíl od nízkých tenisek, které patří mezi ideální tenisky na jaro nebo léto. Vypadají skvěle k letním outfitům a nebude ti v nich příliš velké teplo. Zkus třeba na boty Puma.

pánské boty Puma

Na sport či do města?

Poslední důležitá otázka, na kterou při výběru nesmíš zapomenout je ta, kam tenisky budeš nosit a při jakých příležitost. Na sport jako je běhání nebo fitness se ti budou hodit spíše tenisky se speciálnimi technologiemi usnadňující pohyb a poskytující dostatečné pohodlí pro ten nejlepší výkon. Do města zase naopak budou hodit lifestylové tenisky vyrobené ze zajímavých materiálů a obohacené o jiné zajímavé prvky jako jsou například cool tkaničky, pásky, vyšívky, plyšové materiály a podobně.

pánské boty Reebok

Tak a teď, když znáš základní důležitá pravidla, jak si správně vybrat tenisky, můžeš jít nakupovat. Podívej se na stylové tenisky například na Footshopu, kde jistě objevíš svůj vysněný pár!