K ohňostrojům na Ignis Brunensis přibude dronová show

Ilustrační foto

BRNO – Nad Kraví horou budou poletovat drony. V rámci akce Ignis Brunensis se k pěti ohňostrojům přidají také tyto elektronické hračky. Tato show bude odkazovat na letošní jubileum 60 let člověka ve vesmíru.

Vše vypukne 7. srpna, kdy se v 21:30 hodin vznesou drony na oblohu i s hudebním doprovodem, který půjde naladit v rádiu. Druhý let je naplánovaný na 23 hodin. Ve vzduchu bude možné mít v jednom okamžiku 100 dronů, představení potrvá 8 minut a bude koordinováno s Festivalem planet, které bude probíhat od 6. do 12. srpna na Kraví hoře ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Plánovaná dronová show bude odkazovat na letošní jubileum – 60 let člověka ve vesmíru – a doplní tak Festival planet. Akce k oživení tradiční přehlídky ohňostrojů předvede na Kraví hoře stovku dronů, jejichž let zabezpečí čtyřčlenný tým pilotů. Věřím, že tato ekologická a k životnímu prostředí přívětivá forma zábavy si najde své příznivce, kteří se přijdou pokochat světelnými obrazci na noční obloze,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Na Kraví hoře pro bezpečí návštěvníků vznikne ochranné pásmo a před akcí bude provedeno několik bezpečnostních letů. Show má pod taktovkou společnost Spectrum Brands a vyjde na více než milion korun.