Kocourkov s krucifixem! Policie honila zloděje, ten ale neexistoval

PŘEROV – Tak to vypadá, když levá ruka neví, co dělá pravá! Policisté v minulých dnech vyhlásili pátrání po kříži z božích muk, umístěných u obce Lazníčky. Měli za to, že jej ukradl neznámý pachatel, po němž intenzivně pátrali. Dnes se ale ukázalo, že kříž nikdo nevzal a ten se restauruje v umělecké dílně.

Čert aby se v tom vyznal. „Z božích muk, které stojí v přírodě za obcí Lazníčky, někdo sejmul a odcizil pískovcový kříž se sochou Ježíše Krista. Ke krádeži mělo dojít někdy mezi začátkem června a včerejším oznámením. Škoda, kterou pachatel způsobil, byla vyčíslena na 8 000 Kč. Případ šetříme jako přestupek proti majetku,“ sdělila před pár dny mluvčí policie Miluše Zajícová s tím, že žádá širokou veřejnost o spolupráci. Nyní ale pátrání odvolává.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Dalším šetřením k nahlášené krádeži se zjistilo, že byl kříž sňat záměrně a převezen za účelem restaurování do umělecké dílny. Ke krádeži tak nedošlo,“ uvedla věc na pravou míru mluvčí.