Které školky budou fungovat o prázdninách?

Kam s nimi? Máte už svůj plán?

PROSTĚJOV – Prázdniny se blíží a s nimi i starost pracujících maminek, jak si zabezpečit své děti. Dva měsíce volna totiž připadají romanticky jen těm nejmenším, zorganizovat péči o ně jsou ale o to větší nervy rodičů.

Větší děti se obvykle umísťují do letních, příměstských táborů a školních družin, pro menší děti, pro které rodiče nesehnali hlídání, se v Prostějově otevírá prázdninový režim v mateřinkách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prostějovské školky si svůj provoz rozdělily. Od 7. do 17. července bude otevřená škola na Libušince a Rumunské ulici. V termínu od 19.7 do 30.7. bude o děti pečovat mateřinka Moravská, Fandrlíkova a J.Železného. Prvních čtrnáct dní v srpnu bude spadat do režimu MŠ Hanačka a Květná a poslední turnus náleží MŠ Čechovice a Mánesova. „Umístění dítěte v době prázdninového provozu je přednostně určeno pro zaměstnané rodiče a musí jít o dítě zapsané do zařízení zřizované městem Prostějov, “ zdůrazňují učitelé.

Pro dítě školou povinné budou v období prázdnin k dispozici i družiny. Ty budou k dispozici v týdenních intervalech. Od 7.7. bude otevřená družina na ZŠ J. Železného, od 12.7. se otevřou dveře na ZŠ Palackého, od 19.7. to bude vrahovická škola Majakovského, od 27.7. pak půjde o družinu na Dr. Horáka. V srpnu pak půjde v pořadí o družiny na Kollárově ulici, Melantrišce a Valenty.