Mistrovství světa v para hokeji dnes v Ostravě načalo svůj pátý den

Foto: Město Ostrava

OSTRAVA / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Do Ostravy se po dvou letech vrátilo mistrovství světa v para hokeji, čímž se Ostrava stala jediným městem na světě, ve kterém se tato akce uskutečňuje dvakrát po sobě. Letošní mistrovství se koná ve dnech od 19. do 26. června s tím, že kapacita haly smí být naplněna diváky jen na 25 procent.

Dnešní pátý den turnaje přináší vstup do své druhé fáze. Dva čtvrtfinálové zápasy určí budoucí medailisty a večer se navíc dozvíme, kdo obsadí sedmé a osmé místo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ruský paralympijský tým už se může po dnešním odpoledním zápase s Českem těšit na semifinále proti Kanadě. Česká republika bude zase bojovat o páté, poslední postupové, místo na paralympijské hry. Soupeřem jí bude poražený z duelu Korea – Norsko, který začne dnes v 17.30 hodin.

Jen připomeňme, že Korea poprvé porazila Norsko na jím pořádaném mistrovství světa v roce 2012 se skóre 4:1 a získala tehdy stříbro. Norové o rok později kontrovali výhrou 2:1 na šampionátu v Koreji.

Turnaj se podařilo uspořádat v nelehké době poznamenané pandemií viru covid-19. „V posledních měsících jsme věnovali velké úsilí celé organizaci turnaje a museli jsme bojovat s obrovskou dávkou nejistoty a neustálých změn,“ řekl těsně před zahájením turnaje předseda organizačního týmu Jiří Šindler.

Dále na našem webu

Další případy zraněných cyklistů na Frýdeckomístecku: Pro dítě letěl vrtulník