Na kraj znovu udeří silné bouřky

Ilustrační foto

ZLÍN – Přívalový déšť, kroupy a nárazový vítr se opět přeženou přes Zlínský kraj. Silné bouřky by se měly objevit k závěru zítřejšího teplého dne. Vyplývá to z varování vydaného dnes Českým hydrometeorologickým ústavem.

Ve čtvrtek čeká region polojasná až jasná obloha s teplotami od 29 do 32 °C. Postupně k večeru se však začne zatahovat. „Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s nárazy větru kolem 70 km/h, úhrny srážek kolem 30 milimetrů a kroupami,“ varují meteorologové ve vydané výstraze, která bude platit zítra od osmé hodiny večer do páteční čtvrté hodiny ranní.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy nebo sklepy. Škodu může napáchat i nárazový vítr lámající větve stromů. „Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ upozorňují odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

Foto: ČHMÚ