Namol opilý cyklista havaroval ve Spytihněvi, na policisty pak byl agresivní

Ilustrační foto

SPYTIHNĚV – Nepříjemné setkání se silně podnapilým cyklistou si v neděli vpodvečer „užili“ policisté z Napajedel. Choval se agresivně a ošetření zdravotníků odmítl. Z cyklostezky proto putoval do policejní cely a následně na kroměřížskou záchytku.

Pád opilého muže na cyklostezce ve Spytihněvi oznámili policistům ostatní cyklisté, kteří se stali svědky jeho havárie. Na místo proto vyrazili dopravní policisté i jejich kolegové z Napajedel. „Po příjezdu uviděli zraněného cyklistu, který se choval agresivně k ostatním cyklistům, které svou nekoordinovanou jízdou před pádem ohrožoval. Ošetření od přivolaných záchranářů odmítl. Po příjezdu policistů obrátil svou agresi vůči nim. Dechová zkouška ukázala hodnotu vyšší než tři promile alkoholu,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výzev k uklidnění nedbal. Zamířil proto do policejní cely a poté na záchytku k vystřízlivění. „Policisté prověřují jednak havárii podnapilého cyklisty a pak také přestupek proti veřejnému pořádku, protože neuposlechl výzev policistů. Ve správním řízení hrozí muži pokuta až padesát tisíc korun,“ dodala Kozumplíková.