Nočním vlakem do Přerova a nocování v parku? Velká chyba!

ilustrační foto

PŘEROV – Na své cestování nočním vlakem přes Přerov bude s velkou nelibostí vzpomínat 69letý muž, který se tu zdržel o něco déle, než chtěl a z města odjel o téměř třicet tisíc korun lehčí.

V pondělí brzy ráno kontaktoval policii 69letý muž s tím, že ho při spánku v parku na náměstí Fr. Rasche v Přerově okradli. Poškozený přijel v nočních hodinách vlakem z Olomouce do Přerova a chtěl dál pokračovat do Písku. Na nádraží ovšem zjistil, že žádný vlak uvedeným směrem nejede, a proto vyšel do ulic Přerova. To se mu ale stalo osudným.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V uvedeném parku si lehl na lavičku a chtěl odpočívat. Během chvilky se u něj objevil mladý muž, který ho varoval, aby tam nespal, protože by ho mohl někdo okrást. Cestovatel ho ale neposlechl a spokojeně usnul. Přesně, jak mu ovšem jasnovidec vyložil jeho možnou budoucnost, tak se tedy i stalo. Když se ráno probudil, zjistil, že mu chybí taška, kterou měl pod hlavou a spolu s ní přišel o mobil, finanční hotovost 14 800 Kč a doklady,“ popsala průběh nocování v parku tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Chvíli po probuzení se prý u něho opět objevil ten samý rádce jasnovidec, který ho v noci varoval a řekl mu, že ho zlí lidé okradli. Přitom mu vrátil dokladovku se všemi doklady a odjel na kole. Vtip nebo ironie? Jedno je jisté, poškozený přišel o věci v hodnotě 26 800 Kč.

„S žádostí se obracíme na mladého muže, který mohl být svědkem události, aby nás osobně kontaktoval na Obvodním oddělení Přerov 1, Č. Drahlovského 7 nebo telefonicky na č. 974 778 651 a poskytl nám informace, které by nám mohly pomoci s objasněním případu. Událost šetříme pro trestný čin krádež,“ dodává Zajícová.