OBRAZEM: Na dálnici u Přáslavic na Olomoucku se včera stala těžká nehoda

OLOMOUCKO – Dálnice D 35 na Olomoucku je v posledních dnech snad prokletá. Nejen že u Daskabátu je od soboty uzavřena v obou směrech, protože vlivem horka zde popraskal povrch dálnice, navíc se asi dva kilometry před uzavírkou ve směru z Olomouce na Ostravu u Přáslavic včera navečer stala těžká dopravní nehoda dodávky a dvou nákladních aut.

Včera v osmnáct hodin vyjížděli policisté k dopravní nehodě tří vozidel na 279 kilometru dálnice D35 u Olomouce ve směru na Ostravu u Přáslavic. Podle dosavadního šetření řídil 29letý řidič v pravém jízdním pruhu dodávku Fiat a dle svého tvrzení vlivem únavy usnul a nezaregistroval před ním pomalu popojíždějící kolonu vozidel. Následně nejprve narazil do jedoucího kamionu Mercedes-Benz a poté do návěsu druhého kamionu Volvo. Řidiče dodávky museli hasiči z havarovaného auta nejprve vyprostit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„K vyproštění jsme využili hydraulické nůžky a rozpínák, odstranili jsme dveře a řidiči jsme opatrně vyprostili nohy zaklíněné pod palubní deskou. Na páteřní desce jsme jej vytáhli ven,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Poté byl zraněný řidič převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Vzhledem ke zranění řidiče nebylo možné u něj provést dechovou zkoušku na alkohol a z tohoto důvodu byla řidiči odebrána krev,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. Dechové zkoušky u řidičů kamionů byly negativní. Při nehodě vznikla hmotná škoda v předběžné výši za 850 000 korun. Dálnice byla asi na 2 hodiny uzavřena hned od Exitu Holice v Olomouci.