Odedneška je v provozu letecký spoj mezi Ostravou a Soluní

Foto: LJA

OSTRAVA – Dnes v brzkých ranních hodinách odletělo z mošnovského letiště první letadlo na trase Ostrava – Soluň. Provozovatelem vzdušného spoje je letecká společnost Aegean Airlines. Z letového řádu vyplývá, že spoj aktuálně létá nepravidelně jednou za 14 dní.

Cestující také budou muset sáhnout hlouběji do peněženky. Leteckou linku totiž provozuje Letiště Leoše Janáčka ve spolupráci s cestovní kanceláří Experitour, která sídlí v Ostravě. Právě u ní si cestující mohou koupit v současnosti, kromě zájezdů, i samostatnou letenku z Ostravy do Soluně. Její cena je však stanovena u zpátečního letu na 6960 korun. V ceně už je naštěstí příruční zavazadlo i zavazadlo k odbavení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Pandemická opatření v Řecku se pomalu rozvolňují. Cestující při své cestě do Soluně aktuálně potřebují potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu, případně potvrzení o očkování, nebo potvrzení o prodělání nemoci,” uvedl Stanislav Bujnovský z managementu mošnovského letiště.

Před vstupem do země lidé musí také vyplnit a odeslat elektronicky formulář, poté obdrží QR kód, kterým se prokáží na letišti v Ostravě a při vstupu do Řecka.

Dále na našem webu

Náklaďák projel zatáčku s koly nahoře a hlína šla k zemi dříve, než měla