Oslavte narozeniny otce genetiky, přijďte na festival Mendel 2021

Brno – nevíte, kam vyrazit o prázdninách? Naplánujte si návštěvu již šestého ročníku festivalu Mendel 2021 v jihomoravské metropoli. Akce se zaměřuje na narozeniny Gregora Johanna Mendela – slavného otce genetiky.
Festival je jedinečný a nezaměnitelný v tom, že se zde skloubí věda, víra i zábava! Program je určený pro všechny věkové skupiny, na své si přijde opravdu každý.

Hlavní náplň festivalu se letos bude konat před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí. Můžete se těšit na letní kino, o filmu rozhodnete sami hlasováním na FB. Budou zde nabídnuty i popularizačně-naučné aktivity, komentované prohlídky celého areálu, oblíbené odborné přednášky a bohatý doprovodný kulturní program. Novinkou pak je historický program, který bude pojednávat o době, kdy byl Gregor Johann Mendel opatem. Těšte se na cestu do časů Gregora Johanna Mendela a podívejte se, jak se lidé tehdy oblékali, jak trávili volný čas a co si připravovali k obědu. Ve stinné zahradě se protáhnete, proběhnou zde lekce jógy pod vedením odborníků. Nakonec můžete zavítat do baziliky na slavnostní mši svatou. Program se nadále upřesňuje a doplňuje, aktuální informace naleznete na webových stránkách festivalu Mendel 2021.

Nezapomeňte přijít! Akce se koná od pátku 23. července do neděle 25. července 2021. Vstup na festival je zdarma. Jste srdečně zváni!