Rodiče s dětmi dali zlínským strážníkům několikrát zabrat

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Různý přístup k péči o vlastní potomky prokázali rodiče, na které během služby narazili zlínští strážníci. Zatímco zástupcům zvířecí říše museli pomoct dostat se z nebezpečné situace, lidští rodiče potíže spíš způsobovali. Tři z takových situací vylíčil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

V pondělí krátce před čtvrtou odpoledne se na městskou policii opakovaně obrátili cestující, kteří čekali na spoj MHD v centru Zlína. Společně s nimi se tam totiž nacházela kachna se dvanácti malinkými káčaty. Kvůli intenzivnímu provozu na zlínské páteřní komunikaci měli lidé pochopitelné obavy, aby matka s dětmi nepřišly k úhoně.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po deseti minutách na místo dorazila hlídka vyškolená pro odchyt zvěře. „Kachní máma se tak nakrátko ocitla v přepravním boxu, její mláďata v papírové krabici a společně absolvovali převoz k řece Dřevnici, která protéká Zlínem. Zde je strážníci vypustili a kačena s dvanácti káčaty se společně vydaly do bezpečí po klidné vodní hladině,“ sdělil Pavel Janík.

Opilá matka málem vyklopila dítě z kočárku

Možná také u této zvířecí matky by se mohla nechat inspirovat devětatřicetiletá žena ze Zlína. Ta se začátkem června pohybovala v hluboké noci s dvouletou dcerou v centru Zlína. Pozornost strážníků upoutala vrávoravou chůzí, kdy kočárek s dcerou málem vyklopila do silnice.

Brzy bylo jasné, co její chování způsobilo. „Strážníci zjistili, že dotyčné v organizmu koluje přes 2,1 promile alkoholu, který zapříčinil absenci kontroly jejího chování. Když ani po delší chvíli nebylo možno konstatovat zlepšení jejího stavu, nezbylo než vyrozumět pracovnici Orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Ta se poté dostavila na místo a rozhodla o umístění malého děvčátka do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, kde si ji mohla matka po vystřízlivění vyzvednout. Asi nemá smysl rozebírat, jak musel být takový zážitek pro malé dítě traumatizující a zcela jistě nepřispěje k harmonickému utváření jeho osobnosti,“ řekl Pavel Janík.

Otec se rozhodl pustit do křížku se strážníky, přitom měl syna v sedačce na zádech

Stále nepokořen ovšem zůstává případ z konce dubna letošního roku. Třiatřicetiletý podnapilý otec se rozhodl fyzicky napadat zakročujícího strážníka i přes skutečnost, že měl v sedačce na zádech malého syna. „Hlídka Městské policie Zlín proto musela zvolit takový postup, aby nedošlo k ohrožení malého dítěte, a vyhrocenou situaci se podařilo částečně zklidnit až s příjezdem další hlídky. Otec, který by měl jít svým dětem příkladem, se pak v jeden moment otočil zády, vyhrnul si bundu, stáhl kalhoty i se spodním prádlem a vystrčil svůj holý zadek, což doprovodil komentářem, který nelze mezi slušnými lidmi ani naznačit,“ popsal příhodu Pavel Janík.

Od umístění syna v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc jej uchránil střízlivý dědeček. Ten si chlapce od podnapilého rodiče převzal do dočasné péče.

Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín