VIDEO: Likvidace nebezpečných látek v Kyjově si vyžádala zásah pyrotechniků

zdroj: město Kyjov

HODONÍN – V pondělí začala specializovaná firma likvidovat nebezpečné látky v bývalé varně pervitinu na třídě Komenského v Kyjově. Jedna z nemovitostí je již takřka vyklizena, svou pozornost teď chemici zaměřili na druhý objekt. Práce se ale v úterý zkomplikovaly.

Práce začínají každý den v 8 ráno, končí zhruba kolem 18. hodiny, v mezidobí domy hlídají policisté. Specializované firmě, která odstraňuje nebezpečné látky, asistují hasiči. V úterý odpoledne místo převzali policejní pyrotechnici a hasiči. Důvodem je nález látek, se kterými firma nedokáže bezpečně manipulovat. Na základě rozhodnutí velitele profesionálních hasičů policisté evakuovali 39 lidí bydlících v nejbližším okolí. Důvodem byla chystaný převoz nalezené nebezpečné látky, která byla vyhodnocena jako nevhodná pro likvidaci ve spalovně. Pyrotechnici ji na poli za Kyjovem řízeně odpálili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Video