Video: Policisté objasnili vloupání do prodejny, kde zloděj ukradl mobily za více než 210 tisíc korun

foto: Policie ČR

HRADECKO – K loupeži došlo v polovině května minulého roku v jedné internetové prodejně v královéhradecké metropoli. Sedmadvacetiletý muž si už odpykává dvouletý trest za předchozí trestnou činnost. Nyní může čekat, že se mu trest prodlouží až o pět let.

Na místě činu zůstalo po lupu páčidlo a další důkazy, které vedly k mladému muži, na kterého byla na konci uplynulého roku uvalena vazba a to také za obdobnou trestnou činnost v jiných částech Česka. „Kvůli komplikacím vzniklých v souvislosti s covidovou pandemií, mohl vyšetřovatel muže z Prahy obvinit z trestných činů krádež a poškození cizí věci až nyní,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sedmadvacetiletý muž je obviněn z toho, že násilně vniknul do obchodu, kde ukradl 15 mobilů, přesahujících hodnotu 210 tisíc korun. Škodu za více než 100 tisíc korun udělal na zařízení prodejny, když do ní násilně vnikal.