Vloudí se do přízně seniorů a pak je okradou!

ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – S morálkou si rozhodně hlavu nelámou podvodníci, kteří cílí na seniory a chtějí se vloudit do jejich přízně pod jakoukoliv záminkou. Na Prostějovsku se jim to včera povedlo hned dvakrát.

Záminku dotazu na cestu si vzala neznámá žena, jež oslovila 86letou seniorku, umývající okna svého domu v Čechách pod Kosířem. Zeptala se jí kudy se jede do Lázní Slatinice. „Cílem bylo odpoutat seniorčinu pozornost, protože během toho se do domu dostal komplic, který obytné prostory prohledal. Po opakovaných dotazech poškozená nabyla podezření, že něco není v pořádku a komunikaci ukončila. Žena pak nasedla do nedaleko stojícího vozidla a odjela. Vzápětí ale přišel ke staré paní soused, který viděl z okna domu vyskakovat neznámého pachatele v době, kdy byla k němu otočená zády a ten taky ihned zalarmoval policii,“ popsala incident tisková mluvčí Miluše Zajícová. Po kontrole domu seniorka zjistila, že jí chybí devět set korun. Událost policie šetří pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Obdobný pokus o krádež se odehrál v Němčicích nad Hanou. Pachatel byl natolik drzý, že oslovil majitele domu, zda nepotřebuje s něčím pomoc při rekonstrukci nemovitosti. „Během hovoru a v nestřeženém okamžiku sebral ze stolu peněženku se všemi doklady, platební kartou, hotovostí necelých 1 530 Kč a z místa utekl. Okradený muž se snažil zloděje dohonit, ale neměl na to dostatek sil,“ uvedla Zajícová. Díky kvalitnímu popisu se přivolaným policistům podařilo podezřelého do deseti minut zadržet od oznámení zadržet a převézt na oddělení, kde s ním byly provedeny potřebné úkony. „Muž je podezřelý z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodává Zajícová.