Čeho je moc, toho je příliš, most na Osmeku se uzavře!

Přerované musejí mít opravu nervy ze železa

PŘEROV – Sto dvacet jedna dnů bude trvat oprava mostu přes mlýnský náhod Strhanec – v ulici Osmek. Poslední řidiči se po konstrukci projedou v úterý 6. července, následující den se most až do 5. listopadu uzavře, znemožněn bude průjezd na Velkou Dlážku i do ulice Za Mlýnem. Zástupci města se dohodli s majiteli Výstaviště, že objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny povede přes jejich areál.

„Nikdo nepochybuje, že další uzavírka přinese městu komplikace, nicméně oprava se kvůli několika přerovským dopravním stavbám už dvakrát odkládala, a teď je z hlediska bezpečnosti už nezbytné starý most vyměnit za nový,“ konstatoval radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Most, který se nachází v blízkosti hlavního sídla přerovské Policie, je havarijní. Jeho hlavní závadou je nefunkční izolace, degradace betonu, korodující výztuže nosné konstrukce, nedostatečný záchytný systém i malá únosnost. V průběhu prázdnin přijdou na řadu práce, které popisuje radní Michal Zácha: „Dojde k odstranění mostního svršku až na nosnou konstrukci, pak přijde na řadu její odbourání a snížení stávajících opěr, zřízení nových železobetonových nízkých úložných prahů za stávajícími opěrami. Z projektu vyplývá, že bude nutné vyrobit i atypické železobetonové nosníky.“ na nový most dá Olomoucký kraj, který je investorem stavby, 8,5 milionu korun.

Radní dnes schválili smlouvu mezi městem a majiteli Výstaviště. město bude firmám Emos a Norsol platit za tento vstřícný krok 75 tisíc korun měsíčně. „Jednání jsem s majiteli vedl delší dobu a jsem rád, že jsme se domluvili. Nebýt této dohody, dopravní situace v Přerově by se ještě více vyhrotila,“ uvedl na závěr radní Zácha.

V Přerově se aktuálně buduje několik dopravních staveb. Před nádražím se staví průpich – uzavírka je v této lokalitě plánována do konce letošního roku. Do posledního září má být uzavřena křižovatka propojující ulice Velká Dlážka, Polní a Lipnická, kde se staví kruhový objezd. A zneprůjezdněna je rovněž Wurmova ulice, kde Vodovody a kanalizace Přerov provádějí výměnu potrubí. Ve středu 7. července se na čtyři měsíce uzavře i tento most na Osmeku