Místo před zimním stadionem neuvěřitelně prokouklo

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Na své si přijdou jak pěší, tak i cyklisté a motoristé, mnohamilionová investice byla totiž letos dokončena. Úprava prostoru před zimním stadionem přinesla komfortnější parkoviště pro auta i kola, zóna se rozrostla o květinový záhon a nové lavičky.

Loni na podzim byla zahájena rekonstrukce prostoru před zimním stadionem u vstupu do Jiráskových sadů. Vznikly díky tomu nové chodníky a stávající byly opraveny, přibyly také lavičky a stojany na kola. Nezapomnělo se ani na obnovu cyklostezky, opravu parkoviště před hotelem a prostor u stadionu, kde vznikl nový květinový záhon. Ve výsledku šlo o investici ve výši necelých šestnácti milionů korun. „Tyto rozsáhlé úpravy dopravního uzlu spočívaly zejména v propojení tras mezi Jiráskovými sady, Křižíkovou ulicí, ulicí Československé armády, Komenského ulicí, lávkou přes Orlici a zimním stadionem. Hlavním smyslem tohoto projektu bylo vytvořit funkční a bezpečné podmínky pro chodce a cyklisty,“ říká za město Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.