Muž na skútru nepřežil střet s nákladním autem u Třineckých železáren

Foto: HZS MSK

TŘINEC – Smutek po nešťastné srážce muže na elektrickém skútru s nákladním automobilem, otřásl v posledních hodinách mnoha lidmi v Třinci. U dopravní nehody zasahovali hasiči z Třineckých železáren a na pomoc vzlétl i vrtulník z Ostravy.

“U nehody v Třinci jsme zasahovali včera, to je 23. června, po čtrnácté hodině,” řekl mluvčí krajských záchranářů. Lukáš Humpl. Ten dále popsal, že okolo 14.00 hodiny se nedaleko Třineckých železáren srazil pětačtyřicetiletý muž s nákladním vozidlem a utrpěl při tom mnohočetná poranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do příjezdu záchranářů a následnému příletu vrtulníku, poskytovali zraněnému muži první pomoc hasiči ze železáren. “V okamžiku příjezdu záchranářů byl stav pacienta kritický a zakrátko došlo k selhání jeho krevního oběhu,” popisuje dále Humpl.

Zdravotnické týmy zahájily rozšířenou resuscitaci, při níž za použití léků a přístrojové techniky zraněnému podávaly také defibrilační výboje. Přesto muž zraněním na místě podlehl a lékař musel po hodině boje o jeho život konstatovat úmrtí.

Dále na našem webu

Náklaďák projel zatáčku s koly nahoře a hlína šla k zemi dříve, než měla