Muž se vysvlékl do naha a vstoupil do kolejiště

Ilustrační foto

BRNO – Zcela nahý muž se pohyboval ve středu dopoledne u tramvajové zastávky poblíž Ústředního hřbitova. Jelikož nebyl zcela duševně v pořádku, strážníci zajistili jeho převoz do psychiatrické nemocnice.

Dispečer dopravního podniku upozornil hlídku městské policie na vysvlečeného muže stojícího v kolejišti. Když strážníci přijeli na místo, stál poblíž tramvajových kolejí a stále nahý. Oblečení včetně bot měl poházené kolem sebe. „Devětadvacetiletý muž postával se zavřenýma očima, ruce s rozevřenými dlaněmi měl natažené před sebe a třásl se,“ popisuje Markéta Skřivánková, tisková mluvčí městské policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci muže uklidnili, počkali, až se oblékne a začali zjišťovat důvody jeho počínání. Vysvětlení z něho ale nedostali, na jejich otázky dotyčný odpovídal nesouvisle a zmateně. Dodal však, že není závislý na drogách a nepil alkohol. Hlídka proto zavolala zdravotníky, kteří muže prvotně ošetřili a poté ho odvezli do psychiatrické nemocnice.