Nejlepší z nejlepších, Olomoucký kraj ocenil Pedagogy roku

OLOMOUCKÝ KRAJ – Region zná jména pedagogických pracovníků, kteří se nově mohou pyšnit titulem Pedagog roku 2021. Ocenění míří do všech končin kraje a na všechny typy škol.

„Rád bych pedagogům za jejich obětavou práci ze srdce poděkoval, a to nejen těm, které dnes oceníme, ale i všem ostatním, kteří v rámci své profese odvádí kus poctivé práce,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Smyslem akce je poděkovat pedagogům za jejich práci a připomenout úlohu této profese ve společnosti. Ocenění se předává pracovníkům středních škol, základních uměleckých škol, dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden a domů dětí a mládeže se sídlem v Olomouckém kraji.

„Epidemie covidu-19 dopadla na školy extrémně tvrdě. Těší mě, že naprostá většina pedagogů si se situací poradila a výuka, i když v omezené formě, mohla probíhat dál,“ zdůraznil radní Olomouckého kraje pro oblast školství, Aleš Jakubec.

Ocenění pedagogové:

Dagmar Kaštilová – Gymnázium Jakuba Škody, Přerov

Miroslav Komsa – Gymnázium, Uničov

Irena Kotková – Gymnázium, Šternberk

Soňa Lachová – Církevní gymnázium Německého řádu

Věra Mikulcová – Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola, Přerov

Radmila Navrátilová – Dětský domov Šance, Olomouc

Lenka Petříková – Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Šumperk

Renata Semanová – Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní, Zábřeh

Renata Sovíková – Základní umělecká škola Plumlov

Iva Stránská – Gymnázium, Olomouc – Hejčín

Iva Syptáková – Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník

Daniela Šlézarová – Střední odborná škola podnikání a obchodu, spol. s r.o.

Miroslava Šopíková – Střední zdravotnická škola, Šumperk

Jaroslav Trávníček – Švehlova střední škola polytechnická Prostějov

Růžena Vitásková – Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Olomouc

Cena radního:

Vítězslav Martykán – Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní, Zábřeh

Radomír Pavlík – Střední škola, Základní škola, Mateřská škola a Dětský domov Zábřeh

Ivana Vaňková – Střední škola designu a módy, Prostějov