Noční požár zachvátil byt v Uherském Brodě. Uvnitř zůstal muž na vozíku

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKÝ BROD – Těžký zásah za sebou mají hasiči, kteří ve středu krátce po deváté večer vyjížděli do ulice Větrná v Uherském Brodě. Hořel tam byt v sedmipatrovém bytovém domě, ve kterém zůstal jeho zraněný obyvatel. V péči záchranářů skončili i další lidé, kteří museli být evakuováni.

Hasiči zjistili, že požár zachvátil byt ve čtvrtém patře a podle oznámení se měl uvnitř nacházet imobilní starší muž. „Hasiči proto násilně otevřeli vstupní dveře a k rychlému uhašení požáru použili hydrant z chodby domu, ze kterého natáhli hadici do hořícího bytu. Z něj následně vynesli ven popáleného a kouřem nadýchaného muže na vozíku, kterého předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Před desátou velitel ohlásil lokalizaci požáru. Zásah tím ale zdaleka neskončil, bylo totiž nutné evakuovat všechny obyvatele domu. „Celkem 104 lidi a jednoho psa vyvedli hasiči ven před dům do bezpečí. I tak další dva lidé skončili v péči záchranářů, neboť se nadýchali kouře. Po uhašení požáru, který se naštěstí dál nerozšířil, odvětrávali hasiči přetlakovou ventilací a otevřenými okny nejen prostor zasaženého bytu, ale i společné prostory domu,“ popsala Lucie Javoříková.

Aby toho nebylo málo, před domem se poprali dva z jeho obyvatel. „Jeden z mužů narazil do skleněné výplně vstupních dveří, přičemž se zranil a bylo nutné na místo zavolat další sanitní vůz. Taktéž došlo ke zranění při samotné evakuaci obyvatel, kdy si jedna žena poranila kotník a potřebovala lékařské ošetření,“ uvedla mluvčí.

Hasiči postupně zkontrolovali byty v každém patře. Následně se mohli vrátit domů všichni obyvatelé s výjimkou dvou nájemníků, kteří museli využít náhradní ubytování.

V noci se na místo dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání poškozeného bytu. „Vyšetřování příčiny vzniku požáru bude probíhat i během dnešního dne společně s Policií ČR. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje