Občané Frenštátu vytřídili loni více odpadu, než je v Česku běžné

Foto: Město Frenštát pod Radhoštěm

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Chvályhodný počin s dopadem na kvalitu životního prostředí se zdařil v loňském roce obyvatelům Frenštátu pod Radhoštěm. Právě oni vytřídili loni více odpadu, než byl celorepublikový průměr.

Informaci dnes zveřejnili radní města s tím, že průzkum provedla autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. “Frenštátští se stále zlepšují v třídění komunálního odpadu. V roce 2020 každý obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm vytřídil v průměru 89,6 kilogramů odpadu jako je papír, plast, sklo, nápojový karton a kov,” sdělila radostnou zprávu mluvčí města Iva Vašendová. Ta zároveň zdůraznila, že je to o více než 20 kilogramů více, než čítá republikový průměr.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V celkovém objemu se pak ve Frenštátě loni vytřídilo téměř 971 tun odpadů ve formě papíru, plastů, skla, nápojových kartonů a kovů. „Pro lepší představu se jedná o množství, které by zaplnilo plochu našeho náměstí Míru do výšky 10 metrů,“ pokusila se množství upřesnit Tereza Žižková z Technických služeb města.

Ve Frenštátě mohou lidé odpady odkládat na 70 veřejných sběrných místech, ve kterých je umístěno celkem 367 barevných kontejnerů. Sběrný dvůr ve Střelniční ulici je otevřený každý všední den od 6.00 do 17.00 hodin, v sobotu pak od 8.00 do 12.00 hodin.

Dále na našem webu

Aquapark ve „Frenu“ otevře zítra, počasí tomu popřeje, ceny vstupného se ale mění