Řidič usnul za volantem. Probral ho až náraz do stromu

KLATOVSKO – Včera krátce před osmou hodinou večer předčasně ukončil svoji jízdu pětatřicetiletý řidič osobního auta tovární značky Škoda Felicia. Na osudné místo za obcí Lučice asi jen tak nezapomene.

Po projetí křižovatkou ho přemohla únava a muž za volantem usnul. Ztratil vládu nad řízením a vřítil se do příkopu v protisměru, kde čelně narazil do stromu. Řidič utrpěl zranění a byl převezen do Klatovské nemocnice k ošetření. „Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídil pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 0,40 promile alkoholu v krvi. Řidič s naměřeným výsledkem souhlasil a přiznal požití alkoholu. Hodinu před jízdou si dal dvě malá piva. Celková škoda na vozidle byla vyčíslena na 20 tisíc korun, na stromu na dva tisíce korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Klatovech,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.