Téměř stoletá žena upadla ve svém bytě a způsobila si zranění

Ilustrační foto

BRNO – Na královepolskou adresu vyjížděla ve středu odpoledne hlídka městské policie, když seniorka zmáčkla tlačítko alarmu, aby si přivolala pomoc. Strážníci stařence pomohli a sanitka ji odvezla do nemocnice.

Bezmála stoletá žena upadla v chodbě svého bytu a nemohla vstát. Naštěstí u sebe měla osobní alarm, který použila. Její prosbu přijalo operační středisko městské policie a na uvedenou adresu poslalo strážníky. Ti mají pro tyto účely k dispozici rezervní klíč, kterým si otevřeli dveře. „Žena ležela v předsíni nedaleko vstupních dveří. Komunikovala, ale stěžovala si na bolest ruky a bála se, že ji má zlomenou. Při pádu si navíc způsobila krvácející zranění na hlavě,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídka poskytla seniorce první pomoc a zavolala zdravotníky, kteří ji po ošetření převezli sanitkou do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.