Ze Vsetínské nemocnice zní skvělé zprávy. Pečují tu o posledního covidového pacienta

Foto: Vsetínská nemocnice

VSETÍN – Po těžkých týdnech se provoz ve Vsetínské nemocnici vrací k normálu. Mezi hospitalizovanými už zbývá jen poslední pacient s onemocněním covid-19. Zdravotníci se však nadále věnují očkování v místním centru.

Obě stanice určené pro covid pozitivní pacienty se vrátily do běžného provozu. Plánovanou operativu tu provádí již 14 dní. „Opět hospitalizujeme pacienty v rámci interního spojeného lůžkového fondu. Momentálně máme jednoho covid pozitivního pacienta, který je v izolaci na speciálně vyčleněném pokoji,“ upřesnil náměstek pro léčebnou péči Martin Metelka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle nemocnice má velký podíl na zlepšení probíhající očkování. Místní zdravotníci vyočkovali 33,5 tisíce dávek vakcíny Pfizer, přičemž 22,7 tisíc lidí dostalo první dávku a 10,8 už i dávku druhou. Obě dávky Moderny dostalo 140 klientů v domovech seniorů. Očkování se provádí v místním velkokapacitním centru ve sportovní hale Na Lapači. To se v uplynulém týdnu blíží k hranicím svých možností, očkovat se tu nechává 800 lidí denně.