Jihomoravští záchranáři v postižených oblastech ošetřili 83 pacientů, třem už nemohli pomoci

zdroj: ZZS JMK

BŘECLAV, HODONÍN – Na Břeclavsku a Hodonínsku zasahovalo 30 záchranářských posádek a posily z okolních krajů a zemí. Řádění tornáda si vyžádalo 5 obětí, ale jejich počet se mění. Nacházejí je v rozbitých autech, někteří prý zemřeli v nemocnici. Záchranáři vyhlásili mimořádnou událost čtvrtého stupně.

Po řádění tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku jihomoravští záchranáři v rámci mimořádných událostí ošetřili a přepravili do nemocnice 83 pacientů. Lehce zraněným pacientům poskytly posádky pomoc na místě. „Třem pacientům již naši zdravotníci nemohli pomoci,“ uvedla na Twitteru mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. „Vypomáhají nám kolegové záchranáři ze Zlínského kraje, Vysočiny, Olomouckého, Pardubického kraje a ze Slovenska. Jako výpomoc zasahuje i letecká záchranná služba z Rakouska. Poslali nám dva vrtulníky,” vyjmenovala Kropáčková. Z Rakouska přijelo nakonec 40 sanitek. V tuto chvíli záchranáři pacienty přednostně převážejí do jihomoravských nemocnic, hlavně do hodonínské nemocnice, která vyhlásila čtvrtý stupeň. „S ohledem na kapacity kraje budeme směřovat pacienty do slovenských i rakouských nemocnic. Máme styčný bod, velké parkoviště na D2 u Lanžhota, kde si budeme předávat pacienty, kteří budou dál směřovány do rakouských nemocnic,“ doplnila Kropáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.