Kroměřížská Šlajza zavede děti a rodiče Branou do prázdnin

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Symbolický přechod ze školního roku do prázdnin se v sobotu 26. června chystá u vodní plochy Šlajza. Na děti čekají stanoviště s obvyklými i netradičními úkoly jako je překonávání překážek s pejsky, jízda zručnosti na poníkovi, střelba z laserových pistolí nebo cvakání jízdenek na rychlost. Přijít můžete už v 10 dopoledne a strávit tu klidně celý den.

Děti budou mít za úkol projít okruhem se stanovišti, sbírat razítka do startovní kartičky a nakonec projít nazdobenou branou rovnou do prázdnin. Připravený je i doprovodný program a drobný dárek a na dvou stanovištích se budou opékat špekáčky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Úkoly na stanovištích připravily místní organizace a spolky. Hokejisté naučí děti střílet na branku, atleti si připravili trojboj, lukostřelci zas střelbu na terče v různých vzdálenostech a fotbalisté je nechají zastřílet na obří nafukovací kužely. Členové Agility Kroměříž umožní malým účastníkům překonávat překážky společně s pejsky nebo si čtyřnohé kamarády jen pohladit. Připravena je jízda zručnosti na poníkovi, střelba z laserových pistolí, ale i velmi originální činnosti, jako třeba cvakání jízdenek na rychlost či tenis s nádražáckými plácačkami.

V rámci doprovodného programu návštěvníci uvidí ukázky první pomoci a přehlídku hasičské techniky. S pracovníky poradenského centra pro sluchově postižené se zaměří na speciální činnosti neslyšících i zcela běžné malování, Duhový ateliér připravil kvíz o zvířatech, BESIP pak kolo štěstí a děti se mohou těšit kromě již zmíněných poníků a psů také na králíčky.

Akce se uskuteční za příznivého počasí. Organizátoři rovněž všechny prosí, aby vzhledem k omezeným možnostem parkování dorazili na Šlajzu pěšky.