Město Hodonín a Jihomoravský kraj mají krizové linky a transparentní účet. O pomoc žádá i Zoo Hodonín

zdroj: ZOO Hodonín

JIHOMORAVSKÝ KRAJ, HODONÍN – Na pomoc občanům postiženým živelnou pohromou byl zřízen transparentní účet: 123-3116270217/0100. Prostředky z tohoto účtu budou rozděleny mezi občany postižené touto živelnou událostí nejen v Hodoníně, ale i v okolních zasažených obcích – Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky.

Do zprávy pro příjemce prosím uveďte, do které obce váš příspěvek směrujete. Pokud nebude určena obec, bude příspěvek poměrově rozložen mezi těchto pět obcí.

  • Krizová linka města Hodonína – 518316457, která shromažďuje požadavky a nabídky na materiální pomoc (těžká technika, motorové pily, dobrovolnictví, materiální pomoc).
  • Krizová linka Jihomoravského kraje – V případě potřeby nebo nabídky pomoci volejte na tel. 800129921. Linka je silně přetížená, proto můžete využít i email dobrovolnici@jmk.cz.

Krizovým štáb v případě požadavků sdělí, jak je možné uplatnit Vámi nabízenou pomoc. Je potřeba, aby bylo postupováno v souladu s Integrovaným záchranným systémem, případně požadavky jednotlivých samospráv. „Vlna solidarity je neuvěřitelná! Všem moc děkujeme za pomoc a podporu,“ uvedlo Město Hodonín na své stránce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zoo Hodonín děkuje za obrovskou vlnu solidarity. V tuto chvíli uvítají zejména finanční pomoc. Nejvíce zasažen byl útulek pro psy, který bude nutné vybudovat téměř od základů, a dále oplocení některých úseků areálu. Během víkendu budou pokračovat úklidové práce, ořezy stromů, odklízení sutí a materiálu. Všechna zvířata jsou v pořádku ve svých ubikacích. Psi z útulku byli převezeni do jiných útulků. Zoo Hodonín bude do odvolání uzavřena. Jak podpořit Zoo Hodonín? Vyberte si jakoukoliv odměnu na Donio nebo přispějte libovolnou částkou na transparentní účet Zoo Hodonín: Číslo transparentního účtu: 1122122/0100, variabilní symbol: 6666, IBAN: CZ19 0100 0000 4354 5827 0267.