Na pomoc Luhačovicím vyrazili lidé a technika ze Zlína

Foto: město Luhačovice

ZLÍNSKO – Mimořádně silné bouřky zdevastovaly část Luhačovic. Zlínský krizový štáb proto v pátek dopoledne zmobilizoval lidské zdroje a techniku na pomoc lázeňskému městu. Zároveň je připraven nabídnou podporu i obcím na jižní Moravě.

Do Luhačovic vyrazilo pět členů Jednotek požární ochrany Zlín – Prštné, tři zástupci městské policie a dva zaměstnanci odboru městské zeleně. Dalších takřka 50 členů Sboru ​dobrovolných hasičů města Zlína je připraveno k výjezdu, pokud budou v Luhačovicích potřeba.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Primátor Jiří Korec vyjádřil sounáležitost všem lidem v zasažených oblastech. „Z pozice Krizového štábu města Zlína jsme vývoj mimořádně silných bouřek v průběhu celého večera monitorovali. Když se k nám dostala informace, že byly zasaženy i Luhačovice, začali jsme ihned komunikovat ohledně možné pomoci. Během pátečního dopoledne jsme zmobilizovali deset proškolených a kvalifikovaných lidí, kteří vyrazili i s technikou do Luhačovic pomoci odklízet škody. Zároveň zjišťujeme, jaká pomoc je potřeba na jižní Moravě, tu se pak pokusíme zajistit,“ ujistil Jiří Korec.

Na jižní Moravě aktuálně probíhají záchranné práce a také kontroly objektů pro vyhodnocení jejich možné demolice. Celá akce probíhá koordinovaně, Zlín proto vyčkává na pokyny k případnému využití lidí a techniky. „Děkuji všem, kteří se na organizaci pomoci i její aktivní realizaci podílí. Jsem rád, že umíme v případě potřeby rychle jednat,“ vzkázal primátor Korec.