Nemocnice v Českých Budějovicích sjednocuje režim parkování

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nemocnice v Českých Budějovicích disponuje velkou kapacitou parkovacích ploch, které kladně hodnotí i návštěvníci z jiných krajů či Prahy. Bohužel se stoupající intenzitou dopravy v Českých Budějovicích a vzhledem k docházkové vzdálenosti nemocnice od centra města i komfortnímu spojení městskou hromadnou dopravou dochází při současném režimu a cenách parkování podle statistik využití parkoviště z jedné třetiny k jeho využívání jako odstavného P+R parkoviště pro návštěvníky města.

Pacienti a lidé mířící do nemocnice tak bohužel hledají místo k zaparkování marně. „Abychom zajistili co největší dostupnou parkovací kapacitu pro ty, kterým má nemocniční parkoviště z podstaty sloužit, vstupuje od prvního července letošního roku v platnost následující jednotný režim parkování, kterým se mimo jiné prodlužuje doba bezplatného parkování v dolním areálu či se naopak ruší bezplatné parkování při nákupu v nemocniční lékárně. Stejně jako je již řadu let zpoplatněno parkování v dolním areálu, bude podobný režim platit nově i v horním areálu. Nemocniční areál je koncipován jako klidová zóna s parkovou úpravou a bez aut, proto věříme, že naprostá většina našich pacientů toto opatření přivítá,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nová pravidla parkování platná od 1. července 2021

Hlavní parkoviště před vstupním terminálem a pavilonem K

  • bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
  • zpoplatněné parkování v ceně 15 korun za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

Horní a dolní areál

  • bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
  • zpoplatněné parkování v ceně 20 korun za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

 

Platba za parkování probíhá přes automatické pokladny umístěné na parkovištích a u výjezdů z obou areálů.

Limit 30 minut pro bezplatné parkování slouží pro vyložení nebo naložení pacienta, pro návštěvu lékárny a podobně. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování na vyhrazených parkovacích stáních nemocnice zdarma po předložení průkazu při výjezdu.