Nenechte si ujít exkluzivní Správcovské prohlídky na selském dvoře U Matoušů!

Zdroj: npu.cz

PLZEŇ – Máte většinou po běžné prohlídce historického objektu ještě spoustu otázek? Zajímá vás například historie selských rodů na Plzeňsku? Tak přijďte na exkluzivní Správcovskou prohlídku selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci!

Provede vás tam sám správce v lidovém kroji. Projdete společně nejen prohlídkovou trasu v obytném stavení, ale i všechny volně přístupné expozice na statku, včetně sadu a zahrady s bylinkami. Některé nástroje si budete moci i vyzkoušet.

Zatímco při běžné prohlídce leccos přehlédnete a komentovanou prohlídkou projdete jen obytné stavení, při správcovské prohlídce dostanete výklad i ke všem stálým expozicím. Dozvíte se také, jak vypadala obec Bolevec před výstavbou dělnických domků i panelového sídliště, jak byla obec propojena s krajinou a kam až zasahovaly pozemky boleveckých sedláků. Můžete si také vyzkoušet, jak se mlátilo obilí nebo stavěli panáky ze snopů.

Prohlídka bude trvat přibližně 90 minut a začíná vždy v sobotu a v neděli ve 13:30. Vzhledem k omezenému počtu míst je lepší si vstupenky rezervovat buď telefonicky na čísle +420 374 631 963, e-mailem bolevec@npu.cz nebo přes on-line prodej. Více se dozvíte zde.

Zdroj: npu.cz