OBRAZEM: Luhačovice se vzpamatovávají z prudké noční bouře

Foto: město Luhačovice

LUHAČOVICE – Lázeňským městem se v noci ze čtvrtka na pátek prohnaly silné bouřky. Spoušť způsobily především v centru města. Plné ruce práce mají hasiči z celého okolí, kteří následky od nočních hodin odklízí.

I přestože ve městě vznikly značné materiální škody, naštěstí nebyl nikdo zraněn. „Největší škody byly způsobeny na budově Domova mládeže Střední odborné školy Luhačovice, odkud jsme v noci evakuovali studenty. Náhradní zázemí na noc jsme jim zajistili ve spolupráci s místními poskytovateli ubytování. Kvůli zřícení části střechy internátu byla v tomto místě po několik hodin zcela neprůjezdná Masarykova ulice,“ popsal starosta města Marian Ležák.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bouřka poničila střechy rodinných domů i paneláků. Zasažené střechy i popadané stromy se sčítají po desítkách. „Značné dopady jsou na sídlišti Masarykova, spadlé stromy zdemolovaly i některá zaparkovaná auta v dalších částech města. Ke složitosti situace přispěl výpadek části telefonních sítí a elektrické energie,“ pokračuje starosta.

Nyní intenzivně pokračuje odstraňování škod v zasažených lokalitách. „Situace se daří ve spolupráci s hasiči postupně stabilizovat a s pomocí těžké techniky se dále řeší. Nejvíce zasažená místa jsou ohrazena páskou a prosíme veřejnost, aby na ně z bezpečnostních důvodů nevstupovala,“ vyzval Marian Ležák.

Foto: město Luhačovice
Foto: město Luhačovice
Foto: město Luhačovice
Foto: město Luhačovice
Foto: město Luhačovice
Foto: město Luhačovice
Foto: město Luhačovice