Požár kola návěsu uzavřel Lochkovský tunel v obou směrech

Zdroj: ŘSD

PRAHA – Požár v Lochkovském tunelu směrem na D1 byl nahlášen ve čtvrtek večer. Jednalo se o technickou závadu na brzdách návěsu, tunel musel být uzavřen v obou směrech. Škodu vyšetřovatel odhadl na padesát tisíc korun.

Čtyři jednotky profesionálních pražských hasičů byly vyslány do Lochkovského tunelu,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Požár kamionu ve směru na D1 byl nahlášen ve čtvrtek čtyřiadvacátého června po osmnácté hodině. „Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár kola návěsu,“ upřesnil mluvčí.

Kolo návěsu bylo ochlazeno tlakovou vodou a místo hasiči zkontrolovali termokamerou. Tunel se automaticky uzavřel a zplodiny hoření odvětral systém tunelu. Jako první byla zprovozněna pravá trouba tunelu ve směru na D5 a to osm minut před devatenáctou hodinou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

S hasiči spolupracovalo také Ředitelství silnic a dálnic a rovněž velín tunelu. Poškozené vozidlo hasiči doprovodili ven z tubusu, během události nebyl nikdo zraněn. Škodu hasičský vyšetřovatel odhadl na padesát tisíc korun a jako příčinu stanovil technickou závadu na brzdách návěsu.