Pozor! Doprava v postižených oblastech je silně omezená. Dálnice D2 a D46 jsou uzavřené

zdroj: ŘSD JMK

BŘECLAV, HODONÍN, VYŠKOV – Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje po 9. hodině dopoledne uzavřelo křížení dálnice D1 a D46 z důvodu spadlých drátů vysokého napětí na dálnici.

Odklon dopravy ve směru na Prahu je na exitu 230 a ve směru na Brno na exitu 226. U Vyškova na nultém kilometru dálnice D46 ve směru na Brno (výjezdová větev na D1) silný vítr poškodil sloup vysokého napětí v místě za protihlukovou stěnou přilehající ke dálnici D46. Sloup je nalomený a dráty nad dálnicí jsou nízko. Na dálnici D2 stále stojí dlouhé kolony vozidel. Ve směru na Brno se vytvořila kolona od km 57. kilometru po 50. kilometr. Ve směru na Bratislavu stojí nyní kolona v úseku 20 km dlouhém od 30. kilometru po 50. kilometr. Stále probíhají vyprošťovací práce a oprava elektrického vedení. Silnice I. tříd jsou v postižených oblastech na Břeclavsku a Hodonínsku aktuálně sjízdné bez popadaných stromů či jiných překážek na vozovce. Na silnicích I/55 a I/40 však počítejte se zdržením. Situaci ŘSD stále monitoruje. Na webu IDS JMK prosí řidiče, aby nejezdili na dálnici D2. Na dálnici se pohybují záchranářské složky a Armáda ČR, kteří pomáhají zvládat situaci po živelné katastrofě. Pokud už na dálnici jste, vytvořte záchranářskou uličku a nechte projet jednotky IZS. Ve směru do Brna je možné na D2 jet pouze z Hustopečí, ostatní exity policie uzavřela pro složky IZS. Dálnice D2 by měla být v poledne zprovozněna

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vzhledem ke zcela mimořádné situaci na Hodonínsku a Břeclavsku jezdí autobusová a vlaková spojení zcela mimo své obvyklé trasy a jízdní řády. Autobusy zajišťují nepravidelná spojení v částech Hodonínska, na tratích, kde to situace aktuálně umožňuje. Aktuální informace získáte na telefonní lince 543174317 – volba 1 regionální doprava. Vzhledem k maximálnímu vytížení infolinky mějte trpělivost při volání. Informace dále najdete v aplikaci IDS JMK Poseidon nebo na webu www.idsjmk.cz. Provoz na trati Břeclav – Hodonín je dočasně přerušen. Vlaky linek S9 Veselí nad Moravou – Vlárský průsmyk a R13 Břeclav – Steré Město u Uh. Hradiště jsou  provozovány náhradní autobusovou dopravou. Z důvodu policejní uzávěry nelze obsluhovat stanice Hrušky zastávka, Moravská Nová Ves a Lužice.

  • Linka 573 – Následkem vichřice je linka 573 dočasně mimo provoz.
  • Linka 572 – Následkem vichřice je linka 572 vedena pouze v úseku Břeclav – Tvrdonice – Týnec.
  • Linka 556 vedena po trase: Podivín – Dolní Bojanovice – Mutěnice.
  • Linka 913 – Následkem vichřice je linka 913 vedena pouze v úseku Čejč – Dolní Bojanovice.
  • Linka 664 – Následkem vichřice je linka 664 vedena po trase: Kyjov – Ratíškovice – Rohatec, Kolonie. Pro cestu do Hodonína využijte přestup na vlak ve stanici Rohatec.
  • Linka 663 – Následkem včerejší vichřice je linka 663 vedena po trase: Kyjov – Dubňany – Ratíškovice – Rohatec, Kolonie. Pro cestu do Hodonína využijte přestup na vlak ve stanici Rohatec.