Šestasedmdesátiletý řidič způsobil nehodu dvou dodávek. Záchranáři se museli postarat o čtyři zraněné

foto: Policie ČR

HRADECKO – Dnes krátce po páté hodině ranní došlo na silnici 1/33 v obci Černožice k dopravní nehodě dvou dodávek. Proč senior za volantem fiatu spěchal a zavinil bouračku, je nyní v šetření hradeckých dopravních policistů.

Jak sdělila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, 76letý řidič dodávky Fiat Ducato s přívěsem jel od Hradce Králové na Jaroměř a pravděpodobně nezvládl rychlou jízdu svého vozidla, kvůli čemuž najel vpravo na zpevněnou krajnici, kde poškodil svodidla a lávku pro pěší. „Ve snaze vyjet zpět na komunikaci dostal smyk, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem značky Ford Transit, které řídil 38letý řidič,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po srážce fiat přejel na levou stranu, kde poškodil betonovou obrubu se svodidlem a dopravní značku. Pak se auto znovu vrátilo na silnici, přívěs zůstat stát uprostřed vozovky a vozidlo se zastavilo až v křižovatce ulic Na Nové a Hradecká. Dodávka Ford se po střetu přetočila a sjela do škarpy. Při bouračce se zranil spolujedoucí z fiatu a řidič se spolujezdcem z fordu. Všichni tři museli být převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. „Další spolujezdec z fordu byl do nemocnice letecky transportován. Oba řidiči byli podrobeni dechové zkoušce s negativním výsledkem,“ dodává mluvčí.

Na vozidle Fiat Duco byla odhadnuta škoda na zhruba 100 tisíc, na přívěsu a přepravovaných věcech 380 tisíc, na fordu 100 tisíc a na ostatních věcech 25 tisíc korun.